روغن ذرت از جمله روغن‌های گیاهی است که به‌ دلیل سالم بودن، جزء یکی از روغن های پرطرفدار در بازار محسوب می شود. وجود میزان مناسبی از اسید چرب غیراشباع در روغن ذرت، آن را به روغنی مناسب برای پخت‌وپز و سالاد تبدیل می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با مزایا و خواص روغن ذرت زر اویل بیشتر آشنا شوید.

کاهش علائم افسردگی و اضطراب

کمبود ویتامین D در بدن، عامل افسردگی و اضطراب است. روغن ذرت، سرشار از ویتامین‌های E و D است که باعث شادابی بدن، کاهش علائم افسردگی و اضطراب می‌شود.

کاهش التهابات بدن

وجود اسیدهای چرب ضروری امگا 3 و امگا 6 و همین‌طور آنتی‌اکسیدان‌ها در روغن ذرت زر اویل باعث کاهش التهابات بدن و بیماری‌های التهابی می‌شود.

افزایش استحکام استخوان‌ها

ویتامین D موجود در روغن ذرت زر اویل با کمک به جذب کلسیم، باعث افزایش استحکام استخوان‌ها می‌شود. امگا 6 روغن ذرت و آفتابگردان زر اویل و روغن ذرت و کانولا زر اویل نیز به بهبود سلامت و افزایش استحکام استخوان‌ها کمک می‌کنند. یکی از روش‌های جبران کمبود ویتامین D بدن، مصرف روغن‌های غنی‌شده با ویتامین دی است که در جذب کلسیم، رشد و تقویت استخوان‌ها و کاهش ریسک شکستگی استخوان‌ها موثر خواهد بود. استفاده از روغن غنی شده با ویتامین دی زراویل می‌تواند یکی از راه‌های جبران این کمبود باشد.

کاهش علائم بیماری ‌ام اس

اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 تأثیر زیادی بر روی کاهش ریسک بیماری‌های التهابی دارند. روغن ذرت و کانولای زر اویل نیز سرشار از این اسیدهای چرب است و در نتیجه، مصرف مستمر آن به کاهش علائم بیماری ام‌اس کمک خواهد کرد.

افزایش سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی بدن، شبکه‌ای از فرایندهای بیولوژیک است که کاهش عملکرد آن، ریسک ابتلا به بیماری را بالا می‌برد و از بدن در مقابل عوامل عفونت‌زا محافظت می‌کند. با سیستم ایمنی ضعیف، بدن بیشتر در معرض بیماری قرار می‌گیرد. علاوه بر قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مصرف میوه و سبزیجات، دانه‌های روغنی هم نقش مهمی در افزایش سیستم ایمنی بدن دارند. خوب است بدانیم که کمبود ویتامین‌های E و D سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند. روغن ذرت و آفتابگردان زر اویل سرشار از ویتامین E است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و مصرف مستمر آن (و نه بیش از حد) میزان ابتلا به بیماری‌های عفونی را کاهش می‌دهد.

درباره روغن ذرت زر اویل

روغن ذرت از جوانه ذرت تولید می‌شود و به ‌خاطر شفافیت، بوی ملایم و مزه‌ی نسبتاً خنثی، علاوه بر آشپزی، چاشنی مناسبی برای سالاد هم هست. ارزش غذایی بالای روغن ذرت نسبت به سایر روغن‌ها نقش پررنگی در سلامت ایفا می‌کند و استفاده مستمر از آن در رژیم غذایی، اسید چرب مورد نیاز بدن را تأمین و سیستم عمومی بدن را تقویت می‌کند. روغن ذرت زر اویل تمام ویژگی‌های مطلوب روغن ذرت را در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد. محصولات زر شامل این موارد می‌شوند:

روغن D3

روغن غنی‌شده با ویتامین D زر اویل، به جذب کلسیم، رشد و استحکام استخوان‌ها در بدن، کمک می‌کند. کمبود ویتامین D باعث پوکی و نرمی استخوان، سرطان و افسردگی می‌شود. با افزودن روغن D3 زر اویل به سبد غذایی می‌توان کمبود ویتامین D بدن را جبران کرد.

روغن سرخ‌کردنی زر اویل

روغن سرخ‌کردنی زر اویل، حاصل ترکیب سه روغن ذرت، کانولا و کنجد است. ویژگی‌های آن هم شامل اسیدهای چرب غیراشباع امگا 3، امگا 6، و امگا 9، بدون پالم بودن، عدم واکنش سریع با اکسیژن در دمای بالا، و نقطه دود بالای 220 درجه و... می‌شوند. مصرف روغن سرخ‌کردنی زر اویل در کاهش کلسترول بد خون مفید است و ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی‌-عروقی را نیز پایین می‌آورد.

روغن جوانه ذرت

از محصولات فراسودمند زر اویل که حاوی آنتی‌اکسیدان، امگا 6 و امگا 9، و ویتامین E است می‌توان به روغن جوانه ذرت اشاره کرد. روغن‌های مبتنی بر پایه ذرت، نقطه دود بالایی دارند و باعث می‌شود نسبت به حرارت بالا مقاوم باشند. از روغن جوانه ذرت زر اویل می‌توانید برای تفت‌ دادن، پخت‌وپز و سالاد استفاده کنید.

روغن ذرت و کانولا

وجود اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 در روغن ذرت و کانولا زر اویل التهاب بدن و ریسک ابتلا به بیماری‌های التهابی را کاهش می‌دهد. به ‌علاوه اینکه مصرف این روغن، خطر شکستگی استخوان‌ها را هم کمتر می‌کند. فیتواسترول موجود در آن نیز با کاهش سطح کلسترول و تجمع چربی در بدن، میزان چاقی و التهابات ناشی از افزایش وزن را کاهش می‌دهد. روغن ذرت و کانولا زر اویل برای مصارف پخت و پز، تفت دادن و سالاد استفاده می گردد.

روغن ذرت و آفتابگردان

روغن ذرت و آفتابگردان زر اویل حاوی ویتامین E، آنتی‌اکسیدان و امگا 3 است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش التهاب و درد مفاصل، کاهش علائم افسردگی و سلامت پوست می‌شود. امگا 6 موجود در روغن ذرت و آفتابگردان زر اویل هم علاوه بر افزایش سلامت استخوان با کاهش فشار خون باعث بهبود سلامت قلب می‌شود.

ارزش غذایی روغن ذرت زر اویل

جوانه‌ ذرت سرشار از ویتامین و اسیدهای چرب ضروری است. تمام روغن‌های ذرت زر اویل حاوی آنتی‌اکسیدان، فیتواسترول و توکوفرول یا همان ویتامین E هستند و احتمال ابتلا به بیماری‌ قلبی، سرطان و دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهند.

مصرف روغن ذرت زر اویل، ویتامین‌هایی ضروری را تأمین می‌کند که بدن قادر به تولید آن‌ها نیست. شرکت زر مجهز به اولین پالایشگاه دانش‌بنیان غلات در ایران و بزرگ‌ترین پالایشگاه غلات خاورمیانه است که به‌ کمک مدرن‌ترین تکنولوژی‌های دنیا جوانه ذرت تولید و از این جوانه‌ها روغن ذرت تولید می‌کند. زر اویل با نحوه تولید متفاوت در جداسازی جوانه ذرت، تأمین بهترین مواد اولیه و ارائه روغن جوانه ذرت فراسودمند به پشتوانه تخصصی و گسترده نیروهای انسانی جوان خود توانسته به جایگاه برتری در زمینه تولید روغن دست پیدا کند.

کلام آخر

روغن جوانه ذرت زر اویل به ‌خاطر داشتن ویتامین‌های E، D، امگا 3، امگا6 و امگا9 روی سلامت بدن تأثیر می‌گذارد و باعث کاهش علائم افسردگی و اضطراب، کاهش التهابات بدن، افزایش استحکام استخوان‌ها، کاهش علائم بیماری ام‌اس، افزایش سیستم ایمنی بدن و کاهش کلسترول خون می‌شود.

تماس با ما

Your message has been sent successfully.
E-mail must be valid and message must be longer than 1 character.