احتمالاً شما هم تا به حال بارها از خواص متفاوت و متنوع روغن ذرت در غذا برای سلامتی شنیده‌اید. با وجودی که روغن ذرت یک روغن پخت و پز است، اما به طرز شگفت‌انگیزی بر روی سلامتی مو هم تأثیر دارد. این خصوصیت به ویژه در فصولی که خشک شدن موها شدت پیدا می‌کند و در نهایت هم باعث شکستن موها می‌شود از اهمیت به مراتب بیشتری برخوردار می‌شود و می‌تواند در تغذیه مو و به دنبال آن، براق‌تر و نرم‌تر کردن آن کمک کند. در کنار شست‌وشوی منظم، تغذیه مناسب نیز در مراقبت از مو نقش به سزایی دارد.
در این مطلب از وب‌سایت زر اویل با شما هستیم تا به طور مفصل به همین موضوع بپردازیم و از اهمیت روغن ذرت برای مو باخبر شویم.

درباره روغن ذرت

درست است که روغن ذرت، یک روغن کاربردی در پخت و پز است، اما اثرات آن به همین موضوع، محدود نخواهد شد، بلکه این روغن، کاربردهای بسیار دیگری از جمله مراقبت از مو نیز به دنبال دارد.
روغن ذرت دارای اسید چرب لینولنیک است که آن را برای بدن انسان بسیار مفید می‌کند. این محصول همچنین از آنتی‌اکسیدان، اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین E به همراه سایر مواد مغذی نیز برخوردار است. بنابراین می‌توان به جرئت گفت که روغن ذرت زر اویل بر روی سلامت موی شما، تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت. در ادامه مزایای روغن ذرت برای مو را به طور کامل بررسی خواهیم کرد:

روغن ذرت آسیب فولیکول مو را کاهش می‌دهد.

روغن ذرت دارای ویتامین E و آنتی‌اکسیدان‌هایی است که از آسیب های مربوط به رادیکال های آزاد جلوگیری می کند و در نهایت نیز مو را از شکستگی نجات می‌دهد. علاوه بر آن، ماساژ روغن ذرت می‌تواند به کاهش استرس اکسیداتیو و تقویت رشد مو نیز کمک کند.

روغن ذرت باعث حفظ رطوبت در مو می‌شود.

روغن ذرت سرشار از ویتامین E، ویتامین K و اسیدهای چرب غیراشباع است و تمامی این موارد برای به دام انداختن رطوبت در مو فوق‌العاده عمل می‌کنند، چنانچه اسیدهای چرب به انتهای فولیکول‌های مو برسد آن‌ها را هیدراته می‌کند.

روغن ذرت از ریزش مو پیشگیری می‌کند.

روغن ذرت دارای مولتی‌ویتامین و اسیدهای چرب است که باعث رشد مو و کاهش ریزش مو می‌شود. این ویژگی‌ها، فولیکول‌های مو را تغذیه می‌کنند و آن‌ها را برای مبارزه با ریزش مو تقویت می‌سازند.

روغن ذرت یک تغذیه مناسب برای پوست سر است.

آیا در مورد اسکراب پوست سر شنیده‌اید؟ این محصول به لایه‌برداری پوست سر کمک می‌کند، درست مانند روشی که یک اسکراب معمولی سلول‌های مرده پوست را لایه‌برداری می‌کند. روغن ذرت نیز می‌تواند همانند یک اسکراب برای پوست سر عمل کند، چراکه این محصول از اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 برخوردار است و همین موضوع نیز برای سلامت موها و البته پوست سر اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. تمامی این فرآیند، در نهایت برای داشتن پوست سر تمیز و تغذیه‌شده به شما کمک می‌کند و از بروز آسیب‌های احتمالی به سلامت پوست سر شما جلوگیری می‌نماید.

روغن ذرت زر ماکارون

گروه صنعتی و پژوهشی زر با تکیه بر توان و تخصص نیروهای انسانی جوان، با توجه به تمامی خواصی که در دانه روغن ذرت نهفته است از این دانه پرخاصیت در محصولات زر اویل غافل نمانده‌ و آن‌ها را با تنوع و ترکیب‌های متفاوت به بازار عرضه کرده است.

انواع روغن‌های ذرت زر ماکارون

  • روغن جوانه ذرت زر اویل

  • روغن سرخ‌کردنی ذرت حاوی کنجد و بدون پالم زر اویل

  • روغن ویتامینه ذرت زر اویل

  • روغن ذرت و کانولا زر اویل

  • روغن ذرت و آفتابگردان زر اویل

برای خرید انواع روغن ذرت زر اویل می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.

کلام آخر زر ماکارون

گروه صنعتی و پژوهشی زر تمامی محصولات خود را طی سال‌ها تحقیقات به سبد کالایش اضافه می‌کند. همان‌طور که در این مطلب نیز به طور کامل اشاره کردیم، روغن ذرت، نه تنها در پخت و پز، بلکه در تقویت موهای شما نیز مؤثر خواهد بود. شما می‌توانید محصولات متنوعی از روغن ذرت زر اویل را بر اساس نیاز خود خریداری نمایید.

تماس با ما

Your message has been sent successfully.
E-mail must be valid and message must be longer than 1 character.